לראשונה בישראל: משרד האוצר מדרג את קרנות הפנסיה וקופות הגמל

פורסם:

בתחילת חודש יוני האחרון פרסם משרד האוצר דירוג של קרנות הפנסיה וקופת הגמל. רשימת הדירוג התבססה על עבודת מחקר אותה ביצעו אנשי המשרד לאורך שנה שלמה ובהמלכה הם ביצעו קרוב ל-12,000 שאלוני שביעות רצון בקרב לקוחות שונים. על מטרת הדירוג ותוצאותיו בשורות שלפניכם

אפיקי החיסכון הפנסיוני ארוכי הטווח (קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, קופות גמל וכו), הפכו בשנים האחרונות לאחד מהמוצרים הפיננסיים שלגביו מתקיימת תחרות בלתי פוסקת בין בתי ההשקעות השונים וחברות הביטוח השונות, וכל זאת במטרה לגייס את ציבור החוסכים למסלולי החיסכון השונים המוצעים לציבור על ידי בתי ההשקעות וחברות הביטוח.

 

לקבלת הצעה ייחודית לקרן פנסיה או לקופת גמל שברשותכם, אתם מוזמנים להשאיר פרטים כאן

בצעד תקדימי וראשון מסוגו בישראל, החליט משרד האוצר לערוך דירוג של קרנות פנסיה וקרנות השתלמות, וכל זאת בהתבסס על קרוב ל-12,000 שאלוני שביעות רצון אותם ערכו אנשי המשרד אל מול ציבור החוסכים. עבודת המחקר אותה ערכו אנשי משרד האוצר ארכה כשנה ומטרתה הוגדרה כמדד אשר יגביר את התחרות בין הגופים השונים, וזאת על מנת להוביל לשיפור מתמיד ביחס אותו מעניקים הגופים השונים כלפי ציבור החוסכים.

בתחילת חודש יולי האחרון (2015) פרסם משרד האוצר את מדד השירות לחיסכון פנסיוני בישראל, כאשר תוצאות הדירוג פורסמו באתר האינטרנט של משרד האוצר וכמובן באתרי כלכלה ועיתוני כלכלה שונים. מדד הדירוג אותו פרסם משרד האוצר נועד לשקף אך ורק את רמת שביעות הרצון של ציבור החוסכים אשר השתתפו במיזם, וזאת בהתאם לשאלונים זהים אשר הוצגו בפניהם אודות רמת שביעות רצונם מהשירות הניתן להם על ידי הגופים הפיננסיים השונים במדינת ישראל. עת לכתיבת שורות אלו, משרד האוצר נמנע מלשתף את הציבור בשאלונים השונים ובפרמטרים השונים אשר הובילו לקביעת הדירוג אך התוצאות לפניכם:

על פי תוצאות הדירוג במוצרי החיסכון הפנסיוני בקרנות הפנסיה, בית ההשקעות אלטושלר שחם מדורג ראשון עם ציון משוקלל של 82 נקודות ברמת שביעות רצון הלקוחות. מייד אחריו מתמקם בית ההשקעות מיטב- דש עם ציון משוקלל של 80 נקודות. חברת הביטוח הראל דורגה במקום הרביעי (והראשון מבין חברות הביטוח) עם ציון משוקלל של 75 נקודות ומיד אחריה מופיעה חברת הביטוח מנורה עם ציון משוקלל של 72.

על פי תוצאות הדירוג במוצרי החיסכון הפנסיוני בקופות הגמל, בית ההשקעות ילין לפידות מדורג ראשון עם ציון משוקלל של 91 נקודות ברמת שביעות רצון הלקוחות, ומייד אחריו מתמקם בית ההשקעות אלטשולר שחם עם ציון משוקלל של 89 נקודות. גם כאן ממוקמת חברת הביטוח הראל כראשונה מחברות הביטוח (במקום השמיני בדירוג הכללי) עם ציון משוקלל של 79 נקודות.

רוצים  לקבל חוות דעת על קרנות הפנסיה וקופות הגמל שלכם?

צוות המומחים של המרכז הישראלי לחיסכון בעל ניסיון רב שנים במתן בקרה שרות והכוונה בכל הקשור לחיסכון הפנסיוני בישראל. אם תרצו לקבל הכוונה מקצועית אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח לעמוד לשרותכם.

לקבלת הצעה לקרן פנסיה או לקופת גמל שברשותכם, אתם מוזמנים להשאיר פרטים כאן

המידע האמור בכתבה הינו מידע כללי בלבד ולא ישמש לקביעת החובות והזכויות על פי תנאי הפוליסה או ככלי לפרשנות. האמור בכתבה זו אינה תחליף לייעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם.

 

השאר/י פרטים לקבלת הצעה לקופת גמל

השאר/י פרטים ונציגנו יחזור אליך בהקדם