פנסיה לעצמאים – מדוע חשוב ומתי כדאי להתחיל לחסוך?

פורסם:

כשאתם עצמאיים אין מי שדואג להפריש לכם פנסיה והחובה לדאוג לעתיד מוטלת עליכם. שאתם עסק של אדם אחד או עצמאי שטרוד בהכנסות, הוצאות ואיך לסיים את החודש, העתיד נראה לכם רחוק, היום קרן פנסיה היא אינה אופציה כי אם הכרח, אז למה עדיין זה כל כך קשה לעצמאיים ?

לקבלת הצעה מיוחדת לקרן פנסיה לעצמאיים, השאירו פרטים ונציגנו ישמחו לעמוד לשורתכם

עצמאים נוטים שלא לטפל בפנסיה מכמה סיבות עיקריות, האחת כמו שכבר אמרנו, הם לא נותנים לזה את הדעת, עסוקים בהישרדות, בחיי היום יום. מעדיפים לשלם מה שעל השולחן ומה שלא מחייב לא לעשות. סיבה נוספת היא חוסר ידיעה או חוסר תשומת לב, לא ידעתי איך, כמה להפריש, מה הזכויות והחובות שלי, מי יכול לעזור לי בזה ויש גם כאלה שמחכים לפריצה הגדולה, עוד כמה שנים אכפיל את ההכנסות בעסק ואז לא תהיה לי בעיה לחסוך לפנסיה ולעשות ביטוח כזה או אחר, בפועל, כשהעסק צומח צומחות גם ההוצאות ולא תמיד הפנסיה מקבלת דגש. אומנם המדינה מתייחסת לכך אך חשוב שגם אתם תדעו איך לעשות את זה הכי נכון.

מה זו פנסיה לעצמאים?

קרן פנסיה לעצמאיים נועדה על מנת להבטיח לכם שקט כלכלי ונפשי בזמנים שכבר לא תוכלו לעבוד כמו היום. כלומר, כשתגיעו לגיל פרישה תקבלו קצבה חודשית על פי הפרמיה שעשיתם, כך שתוכלו לחיות בכבוד. השאלות שלכם, התשובות שלנו.

אני עצמאי והעסק שלי הוא עונתי, קשה לי להפריש סכום קבוע בכל חודש, האם יש דרך אחרת לחסוך בקרן פנסיה?

חברות הביטוח מבינות את הקושי של עצמאיים ולכן מאפשרות גמישות באופן התשלום, כמו למשל הפקדה רבעונית ולא דווקא חודש בחודשו. אם העסק שלך עונתי, חשוב שכן תפריש בחודשים חמים בהם ההכנסות גבוהות יותר, כך שגם תחסוך לפנסיה וגם תוכל לשמור על איזון מבחינת הוצאות הכנסות. חלק מהפוליסות אגב מציעות אופציה של הפקדה שנתית, כך שחשוב להתאים את זמן ההפרשה לסוג ואופי העסק.

בואו לקבל הצעה מאיתנו - ללא עלות וללא התחייבות!

האם קרן פנסיה רק דואגת לקצבה חודשית או שהיא משלבת ביטוח כלשהו שגם מגן על העצמאיים במקרים מסוימים ?

כשמדובר בעצמאים, קרן פנסיה בדרך כלל משלבת בתוכה ביטוח אובדן כושר עבודה על מנת לכסות עצמאיים גם במקרה שבו לא יוכלו לעבוד ויצטרכו להתקיים ממקור אחר. כשאתם מקבלים הכוונה לגבי קרן פנסיה, חשוב לשים לב מה כוללת הפרמיה כמו למשל פנסיית שארים , במקרה של מות המבוטח, כך שתדעו בדיוק מה מגיע לכם ובאיזה מקרה.

האם בתור עצמאי, יש לי הטבות מס בעת הפקדה לקרן פנסיה?

בהחלט כן, באופן כללי, כל הפרשה של עצמאי מלווה בהטבות מס וכך גם הפרשה לקרן פנסה. כך למשל, ישנם עצמאיים שמפקידים לקראת סוף שנת המס, על מנת לזכות בהטבות מס לאותה שנה. בפה חשוב מאוד להתנהל עם בעל מקצוע שמבין את העסק ויכול לעשות לכם תכנון מס אופטימאלי.

מה אומר חוק הפנסיה לעצמאיים והאם אני יכול לחסוך יותר ממה שהחוק דורש?

חקיקה להסדר פנסיה לעצמאיים באה על מנת לעשות סדר בנושא, באופן כללי חוק זה מחייב את כל מי שיש לו הכנסה מעסק או כעצמאי, להפקיד באופן מסודר באפיק פנסיוני כלשהו כמו ביטוח מנהלים, גמל או קרן פנסיה. החוק נותן מינימום של כ10% מהשכר הממוצע המשק, במידה ומישהו רוצה להפקיד יותר ומסוגל לכך, זה נתון להחלטתו. לצד זה, מי שהכנסתו הממוצעת קטנה ממחצית השכר במשק אינו מחויב בהפקדה.

קרן פנסיה לעצמאיים עושים רק עם המומחים של המרכז הישראלי לחיסכון

צוות המומחים של המרכז הישראלי לחיסכון מעניק שרות מקצועי ואיכותי לקהל לקוחות העצמאיים. מלבד מתכננים פיננסים מכיל הצוות גם בעלי מקצוע בתחום הלווי העסקי העוזר לעצמאיים עם הקשיים היומיומיים בבניית העסק וניהולו. צורו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

לקבלת הצעה לקרן פנסיה לעצמאיים, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ומומחי הפנסיה שלנו ישמחו לעמוד לשרותכם

 

המידע האמור בכתבה הינו מידע כללי בלבד ולא ישמש לקביעת החובות והזכויות על פי תנאי הפוליסה או ככלי לפרשנות. התנאים המחייבים הם תנאי הפוליסה בלבד! האמור בכתבה זו אינו תחליף לייעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם.

השאר/י פרטים לקבלת הצעה לקרן פנסיה

השאר/י פרטים ונציגנו יחזור אליך בהקדם