צפי תשואות קרן השתלמות לחודש יוני 2022

פורסם:

חודש יוני 2022 נסגר עם תשואה שלילית ממוצעת של 2.4%- וממשיך את המגמה השלילית מתחילת השנה. התקופה השלילית מוחקת מחצית מהתשואה החיובית של שנת 2021 בתחום קופות הגמל וקרנות ההשתלמות. כמה קרן ההשתלמות שלכם ירדה במהלך חודש יוני 2022? טבלת צפי תשואות עדכנית בהמשך הכתבה.

המשך המגמה השלילית בשוק המניות ואגרות החוב בישראל ובעולם הניב לחוסכים בקרנות ההשתלמות ובקופות הגמל תשואה שלילית ממוצעת של 2.4%- במסלולים הכלליים. המגמה השלילית מתחילת שנת 2022 יצרה תשואה שלילית של 7.4%- בקרנות ההשתלמות ובקופות הגמל בחצי הראשון של השנה. החוסכים אשר בחרו להשקיע במסלול ה S&P 500 יגלו כי רק במהלך חודש יוני 2022 מסלול ההשקעה שלהם נחתך ב 8.4%- רק במהלך החודש ומתחילת השנה 20.6%- לחוסכים ומשקיעים במסלול זה. אלטשולר שחם ממשיכה את המגמה המאכזבת זו תקופה ארוכה ולפי התחזיות תמחק עוד 4%- לחוסכים במסלול הכללי שלה. האכזבה בקרב הלקוחות אשר הצטרפו בשנתיים האחרונות גוברת והנטישה ההמונית של בית ההשקעות ממשיכה גם במהלך חודש זה. מי שמפתיעה את השוק מתחילת השנה וגם ב12 החודשים האחרונים היא חברת הביטוח הראל אשר לפי התחזיות, הראל מצליחה לשמור על ירידות מתונות על פני הממוצע בשוק ולכן היא מובילה את התשואות במסלול הכללי. בשילוב של תשואה נאה ודמי ניהול נמוכים הראל מצליחה לגייס לקוחות חדשים למסלולי ההשקעה בקרן ההשתלמות.

טבלת צפי תשואות קרן השתלמות לחודש יוני 2022 בהמשך הכתבה .

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

טבלת צפי תשואות לחודש יוני 2022

אלטשולר שחם 4%-
מור 1.85%
אנליסט -2%-
כלל 2.1%-
ילין לפידות 2%-
הפניקס אקסלנס 2.2%-
מיטב 2.15%-
הראל 1.8%-
מגדל 1.9%-
מנורה מבטחים 2%-

שימו לב! מדובר בצפי תשואות בלבד לנתונים הסופיים יש לחכות לפרסום משרד האוצר באתר הגמל נט.

צוות המומחים של המרכז הישראלי לחיסכון מזמין אתכם למבדק פנסיוני מקיף שיעזור לכם לבחור את קרן השתלמות הכי טובה בשבילכם. בתקופה זו ניתן לערוך מבדק פנסיוני מקיף הכולל בדיקת הוזלת דמי ניהול בקרן השתלמות – בדיקה שיכולה לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה שיכנסו ישירות לחיסכון שלכם וכמובן, התאמת המסלול הכי נכון לאסטרטגיית החיסכון שלכם.

אהבתם את העדכון שלנו?

אם אתם אוהבים לבדוק כל חודש את מצב החיסכון שלכם בקרן ההשתלמות או בקופת הגמל, יש לנו הצעה משתלמת במיוחד בשבילכם!

למטה בצד ימין ישנו כפתור בצורת פעמון אדום. אם תלחצו עליו תוכלו לקבל עדכונים חמים בעולם החיסכון מבלי להתאמץ בכלל ישירות אליכם ולהיות הראשונים להתעדכן בנתונים חשובים.

השאר/י פרטים לקבלת הצעה

השאר/י פרטים ונציגנו יחזור אליך בהקדם