איפה הכי כדאי לעשות ביטוח משכנתא אחרי גיל 60?

פורסם:

הלוואות משכנתא, בניגוד לדעה הרווחת בקרב הציבור הרווח, הן למעשה מוצר פיננסי הנלקח גם על ידי אזרחים מבוגרים בגילאי 50-60 ואילך. בחלק מהמקרים, מדובר בהלוואת משכנתא ראשונה אותה מעמיד לרשותו הלווה, ובחלק מהמקרים מדובר באזרחים אשר סיימו זה מכבר לשלם את המשכנתא בגין דירת המגורים הנמצאת בבעלותם וכעת הם מעוניינים בנטילת הלוואת משכנתא נוספת לצרכי רכישת דירת מגורים למטרות השקעה או עזרה לילדיהם.

באופן עקרוני, הלוואות משכנתא אינן מוגבלות בגיל, וזאת במידה והבנק באמצעותו אתם עומדים לבצע את הלוואת המשכנתא מתיר את ההסכם בהתאם לפרמטרים שונים כגון: גילכם, מצב בריאותיכם, גובה ההלוואה הנדרשת, שווי הנכס, ההכנסה השוטפת של הלווה, תקופת ההלוואה וכדומה. באופן עקרוני, לווי משכנתאות מגיל 60 ואילך בעלי הכנסות שוטפות שלא מקצבאות פנסיה, רשאים ליטול הלוואות משכנתא בהתאם לתנאים העומדים לרשות נוטלי הלוואות בגילאים צעירים יותר, וגם זאת בהתאם להסכמתו של הבנק המלווה ובהתאם לתנאים המופיעים לעיל.

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת במיוחד לביטוח משכנתא >>

ומה בנוגע לביטוחי המשכנתא?

הלוואות משכנתא בכל גיל מחויבות בביטוח משכנתא המורכב מביטוח ומביטוח חיים, כאשר נוטלי הלוואות משכנתא מתחת לגיל 55 רשאים להצטרף לביטוחי החיים הקולקטיביים המוצעים להם על ידי הבנקים השונים. למשכנתאות, או לחילופין, באפשרותם לבחור את האופציה השנייה העומדת לרשותם והיא רכישת ביטוח חיים פרטי למשכנתא באמצעות חברות הביטוח העוסקות בנושא.

לנוטלי הלוואות מגיל 55 ואילך, הבנק מאפשר צירוף של אחד או אחת מילדיו לבקשת המשכנתא, וזאת על מנת שביטוח החיים למשכנתא יירשם על שמו של הילד כמבוטח עיקרי ואילו לווה המשכנתא נרשם כמבוטח משני. רכישת ביטוח חיים למשכנתא מעל גיל 55 באמצעות חברות ביטוח מתאפשרת אף היא, אך ברוב המקרים תדרשו מדובר בפרמיה ביטוחית גבוהה ויקרה, וזאת לנוכח גילו של המבוטח. על מנת להוזיל את ביטוחי המשכנתא הניטלות על ידי אזרחים מגיל 55 ואילך, מומלץ להיוועץ עם יועץ משכנתאות המתמחה בתנאי הפוליסה השונים בכל הנוגע לביטוחי משכנתא.

שירותי המרכז הישראלי לחיסכון בנושא הוזלת תעריפי ביטוח חיים במשכנתא

אנחנו במרכז הישראלי לחיסכון מעמידים לרשות לקוחותינו מגוון רחב של שירותים מקצועיים בתחום ביטוחי החיים. שירותים אלו נועדו בין היתר לצרכי הוזלת תעריפי הביטוח והם כוללים בין היתר:

  • עריכת מבדק ביטוחי המיועד לצרכי איתור כפילויות ביטוח
  • הגדרת צרכים ביטוחיים בהתאם לגילכם, מצב בריאותיכם וכדומה
  • הליך השוואתי ממוקד ומהיר בין חברות הביטוח השונות העוסקות בתחום ביטוחי החיים למשכנתא

רוצים לדעת יותר על השירותים המקצועיים שלנו בתחום ביטוחי החיים? צרו איתנו קשר עוד היום!

שי לאופולד 050-3026750

מנכ"ל אר אנד די סוכנות לביטוח פנסיוני (2014) בע"מ מקבוצת המרכז הישראלי לחיסכון. בעל BA בכלכלה ומימון של המכללה למנהל ורישיון מטעם הממונה על שוק ההון הביטוח והחיסכון של משרד האוצר. במסגרת לימודי הכלכלה נחשף לתחום הביטוח והפיננסים, והבין מהר מאוד שזה התחום בו הוא רוצה לעסוק בחייו. בעשור האחרון עוסק בניתוח תיקי ביטוח ופיננסים, מה שאפשר לו להיחשף ולהכיר את קשת המוצרים והכלים בעולם הביטוח והפיננסים בפרטי פרטים. "עבורי לטפל למשפחה בתיק הביטוח והפיננסים הוא שליחות, ייעוד ולא רק עבודה".

השאר/י פרטים לקבלת הצעה לביטוח משכנתא

השאר/י פרטים ונציגנו יחזור אליך בהקדם