קרן השתלמות – השוואה חכמה לבחירה נבונה

פורסם:

כל אחד רוצה למצוא קרן השתלמות שנתיב לו את התשואה הגבוה ביותר בדמי הניהול הנמוכים ביותר! אז איך בוחרים קרן השתלמות הכי טובה? השוואת קרנות השתלמות היא פעולה חשובה בבחירת קרן השתלמות טובה לניהול החיסכון שלכם.  מומחי החיסכון שלנו בתחום החיסכון הפנסיוני ערכו בשבילכם מספר נקודות חשובות שכדאי לקחת בחשבון לפני שעורכים השוואת קרנות השתלמות

אם אתם מעוניינים בפתיחת קרן השתלמות או שאתם חושבים שהגיע הזמן להעביר את קרן ההשתלמות שלכם לחברה אחרת כדאי שתערכו השוואה בין קרנות השתלמות על פי הפרמטרים שלנו. חשוב להזכיר כי מומלץ לערוך השוואת קרנות השתלמות על ידי איש מקצוע מיומן בעל רישיון בתחום החיסכון הפנסיוני ואם אתם מעוניינים לערוך השוואה לבד, מומחי החיסכון הפנסיוני שלנו כתבו מספר טיפים להשוואה חכמה במיוחד בשבילכם.

השוואת קרנות השתלמות

לפני שבוחרים את החברה המנהלת של קרן השתלמות שלכם יש לבצע השוואה נכונה לפי הפרמטרים הבאים:

רמת  סיכון – ניהול אופי הסיכון בכל קרן השתלמות היא שונה. יש צורך להתאים את אופי הסיכון ליכולות הלקוח. רמת הסיכון אינה תלויה בכמות המניות בלבד, יש לשים לב גם להחזקתה באגרות חוב קונצרניות (חברות) ולדירוג שלהם. חוסך צעיר עם שאיפות רחוקות אינו דומה לחוסך ותיק המעוניין לפדות את כספו בקרוב ולכן יש צורך להתאים בדיוק את רמת הסיכון לחוסך וליעדי החיסכון.

תשואה – כל חברה מנהלת של קרן השתלמות מציגה לראווה את הישגיו, תשואות העבר יכולים להעיד על רמת הניהול והישגיו של החברה המנהלת ומנהל ההשקעות אך לעולם לא ישליכו על התשואות שתושגנה בעתיד. בשוק ההון אין אפשרות לחזות את העתיד ולכן אף פעם לא בוחרים רק לפי תשואות עבר! בחרו תמיד את קרן השתלמות שלכם לפי רמת הסיכון המתאימה לצרכים שלכם.

דמי ניהול – כיום, שיווק קרן השתלמות מתחיל קודם כל בעלויות הקרנות ורק לאחר מכן באיכותן. חוסכים יקרים, מה שעולה בזול, בסוף עולה ביוקר, אל תתפתו למחיר זול, עלות ניהול השקעות מכסה גם את מתן השרות וגם את המעקב המתבצע עבורכם, במידה ותתמקדו במחיר זול לא תקבלו בהכרח את השרות שאתם מצפים לו וגם לא את התשואה המיוחלת. מומלץ להתפשר על מחיר הוגן לשני הצדדים שכן מדובר באפיק השקעה דיי זול הפתור ממס לנצח.

מהם השיקולים שחשוב לקחת בהשוואת קרנות השתלמות

השיקולים בהשוואת קרנות השתלמות מזכירים שיקולים בבחירה של קרנות נאמנות בניהול תיקי השקעות. כיום שוק קרנות ההשתלמות מציע מגוון עשיר של חברות מנהלות ומגוון עשיר של מסלולי השקעה בתוך קרן ההשתלמות עצמה , מגוון זה עוזר להתאים את אפיק החיסכון לכל חוסך, לדרישותיו ולרמת הסיכון שמתאימה לאופיו בניהול קרן ההשתלמות שלו.

כאשר מבצעים השוואה בין אפיקי השקעה בקרנות השתלמות או השוואה בין חברות שמנהלות קרנות השתלמות יש לבדוק מספר דגשים חשובים. השיקול החשוב ביותר הוא איכות השרות של החברה המנהלת או איש הקשר – הנציג של אותה קרן השתלמות אליה אתם מעוניינים לנייד את כספי החיסכון בקרן ההשתלמות שלכם. בחירה של קרן השתלמות תתבצע קודם כל על פי רמת השרות ותעניק יתרון משמעותי בניהול החיסכון בקרן ההשתלמות וזאת מפני ששירות באיכות גבוהה על ידי נציג אישי ידאג שתמיד יהיה מישהו עם "אצבע על הדופק" שיספק מעקב וביקורת על החיסכון, וידאג שתמיד תהיו במקום הנכון והמתאמים ביותר עבורכם!

כיצד מעבירים קרן השתלמות?

לאחר ההשוואה בין קרנות ההשתלמות וההבנה כי רצוי לנייד כספי חיסכון מקרן השתלמות קיימת, נבצע העברה של כספי החיסכון. העברת קרן השתלמות מחברה מנהלת אחת לאחרת תבוצע לפי הגדרות החוק. רק בעל רישיון פנסיוני רשאי לבצע ניוד והעברה של קרן השתלמות, כמובן, בתנאי שזה מילא טופס הנמקה, עם כל הנימוקים המסבירים מדוע הומלצה העברה, בנוסף לנימוק ההטבות שניתנו בדמי הניהול ולאיזו תקופה ניתנו – אם בכלל – כספי החיסכון בקרן השתלמות יניידו על פי תקנות הניוד. חשוב לציין, ניתן לנייד בין מסלולים באותו חברה מנהלת בו אתם נמצאים ולא בהכרח לעבור לחברה חדשה אחרת.

צוות המומחים שלנו שמחים להעניק לכל אחד מכם מבדק פנסיוני מקיף בחינם הכולל בדיקה מקיפה של כל החסכונות הפנסיוניים שלכם ולהתאים לכם את אפיקי ההשקעה המתאימים ביותר לצרכים האישיים. השרות הינו אישי וישיר, ומלווה במנהל השקעות בעל ניסיון עשיר בשוק ההון. בזכות מבדק זה הצלחנו הובלנו אלפי לקוחות מרוצים לכבוש את יעדי החיסכון שלהם תוך מתן לווי צמוד והכוונה מקצועית לכל אורך הדרך.

אם אתם צריכים עזרה בפתיחת קרן השתלמות או פשוט אתם מעוניינים בהשוואת קרנות השתלמות כדי לנייד את קרן ההשתלמות שברשותכם לקרן טובה יותר, פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר באתר, דרך המייל admin@savings.co.il או בטלפון 03-6704100 בשעות הפעילות כמובן ונשמח לעזור לכם לבחור את קרן השתלמות מותאמת אישית לכם עם צוות המומחים של המרכז הישראלי לחיסכון.

השאר/י פרטים לקבלת הצעה לכללי

השאר/י פרטים ונציגנו יחזור אליך בהקדם