חינוך פיננסי בישראל: 5 עצות זהב לניהול תקציב המשפחה

פורסם:

כל אחד ואחת מאיתנו היה מעוניין לנהל את תקציב משק הבית בצורה מושכלת ונבונה אשר תאפשר לבני המשפחה ליהנות מרווחה כלכלית לאורך זמן. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם 5 עצות זהב לניהול תקציב המשפחה.

  1. נהלו את תקציב המשפחה כעסק כלכלי לכל דבר ועניין- נהלו מעקב אחר כל ההוצאות החודשיות השוטפות לצד רישום הכנסותיכם, והקפידו על איזון תקציבי בין השניים. כמו כן, בדקו היכן תוכלו לצמצמם ולהוזיל את ההוצאות החודשיות השוטפות, ובדקו הטבות שונות להן אתם זכאים במסגרת החזרי מס או ביטוח לאומי.
  2. תכנון והיערכות מוקדמת- במידה ואתם עומדים להיקלע למצב כלכלי זמני במסגרתו תתקשו לעמוד בהוצאות החודשיות שלכם, הקפידו לפנות אל הבנק מבעוד מועד ובקשו דחיית תשלומים שוטפים לתקופה הקרובה. כמו כן, בדקו אפשרויות לפריסת חובות ובנו תכנית תקציבית שתאפשר לכם לסלק את החובות הניצבים בפניכם תוך פרק זמן הקצר ביותר.
  3. השוואת מחירים- לפני כל רכישה שבועית בסופר מרקט, לפני כל הזמנת שירות מאנשי מקצוע ובכלל לפני כל רכישה משמעותית לצרכי משק הבית, הקפידו על הליך השוואת מחירים שיאפשר לכם לחסוך באופן מצטבר אלפי שקלים בשנה. השוואת המחירים חייבת להיעשות באופן תמידי ובאמצעות מערכות שונות להשוואת מחירים. מערכות אלו עומדות לרשותכם כיום במגוון רחב של אתרי אינטרנט המאפשרים לכם לבצע זאת במהירות ובנוחות.
  4. אל תמהרו לקחת הלוואות על מנת לפתור בעיות כלכליות זמניות- במקום להתפתות לנטילת הלוואה הכרוכה בתשלום חודשי קבוע המתווסף להוצאות החודשיות השוטפות שלכם, העדיפו לנהל תכנית תקציבית שתאפשר לכם מצד אחד "להיחלץ" מהמצב הכלכלי אליו נקלעתם ומצד שני תאפשר לכם לבנות תכנית תקציבית המותאמת ליכולות הכלכליות שלכם.
  5. בצעו הרשאות חיוב באמצעות כרטיסי אשראי ולא באמצעות הוראות קבע- תשלום חשבונות שוטפים מומלץ לבצע באמצעות חיוב כרטיס האשראי ולא באמצעות הוראות קבע בבנק, וזאת מכיוון שתשלומי הוראות הקבע בבנק מחייבות את חשבונכם בעמלות שורה מיותרות והחזרת הוראת קבע מחייבת אתכם בתשלום עמלה גבוה. בנוסף, תשלום באמצעות כרטיסי האשראי יעניק לכם נקודות זיכוי בהתאם למסלולי התכנית של חברת האשראי עימה אתם עובדים.

בנוסף להמלצות המופיעות לעיל, אנו ממליצים לכם להיחשף ליתר התכנים המופיעים אצלנו באתר בכל הנוגע לניהול פיננסי נבון ונכון לתקציב המשפחה.

לרשותכם, דפי מידע אינטרנטיים אשר נכתבו על ידי מיטב המומחים של המרכז הישראלי לחיסכון.  כמו כן, תוכלו למצוא באתר מידע מורחב אודות תוכניות ביטוח ותוכניות חיסכון המיועדות למגוון רחב של מטרות בחייה של כל משפחה ומשפחה. קראו, למדו, הרחיבו את הידע הכלכלי העומד לרשותכם, וגם אתם תוכלו לייצר תכנית תקציבית מאוזנת ונבונה עבור בני משפחתכם. זכרו- בניית תכנית תקציבית מאוזנת לצרכי ניהול משק הבית תאפשר לכם בסופו של הליך ליהנות מרווחה כלכלית לטווח הארוך.

השאר/י פרטים לקבלת הצעה לחינוך פיננסי

השאר/י פרטים ונציגנו יחזור אליך בהקדם