7 טעויות נפוצות בהתנהלות פיננסית בבית

פורסם:

ניהול משק הבית, מחייב את ראשי המשפחה להתנהלות פיננסית מבוקרת, אחראית ונבונה. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טעויות פיננסיות נפוצות המשפיעות על אופן ניהול כלכלת משק הבית.

  1. אין תכנון תקציב- אחת הדרכים היעילות ביותר לצרכי ניהול כלכלת משק הבית היא באמצעות עריכת תכנון תקציב המרכז בתוכו את כל ההוצאות הקבועות והמשתנות של משק הבית אל מול ההכנסות. חוסר תכנון תקציבי מותיר את ראשי המשפחה להיות עסוקים (שוב ושוב) בשאלה "להיכן הכסף נעלם?"
  2. אין בדיקה עניינית אחר ההוצאות השוטפות- חוסר תכנון תקציבי איננו מאפשר לראשי המשפחה לבחון בצורה אובייקטיבית את ההוצאות השופטות שלהם, וכפועל יוצא מכן, הם אינם יכולים לבצע שום פעולה שתקדם חיסכון וצרכנות נבונה.
  3. אין התמקחות בנוגע לגובה התשלומים/הריביות/דמי הניהול וכדומה- כל תשלום אותו אתם נדרשים לשלם איננו גזירת גורל והתמקחות נבונה ויעילה אל מול הגופים השונים (בנקים, חברות תקשורת, חברות ביטוח וכו) יכולה לסייע לכם להוזיל את גובה התשלומים אותם אתם נדרשים לשלם ברמה השוטפת.
  4. אין חסכונות- אחת הפעולות ליצירת עתיד כלכלי היא באמצעות העמדת תוכנית חיסכון מכל סוג ולכל מטרה. אי העמדת חסכונות לבני המשפחה מהווה את אחת מהטעיות הנפוצות ביותר בקרב משפחות המתנהלות באופן לקוי בכל הנוגע לכלכלת משק הבית.
  5. אין קביעת סדרי עדיפויות- במשפחות בהן ניהול משק הבית לוקה בחסר, לא קיימים סדרי עדיפויות בין סעיפי ההוצאות, ולכן לאורך זמן עלול להיווצר מצב בו ראשי המשפחה מוצאים את עצמם בעלי חוב לגופים כאלו ואחרים (רשויות, חברת חשמל וכדומה).
  6. אין תכנית להסדרת חובות- משקי בית המתמודדים עם חובות מכל סוג ולכל גורם חייבים לערוך מול כל אחד מהגופים תכנית מוסדרת המיועדת למטרות החזר החוב. פעולה זו חייבת להיעשות בהתאם ליכולות הכלכליות של המשפחה וזאת באמצעות יצירת איזון בין סעיפי ההוצאות הכוללים בתוכם את גובה ההחזר החודשי של החוב אל מול ההכנסות החודשיות.
  7. אין מחשבה צרכנית נבונה- השוואת מחירים, יציאה לקניות עם רשימת קניות מסודרת וחינוך בני המשפחה הצעירים לחיסכון, כל אלו ועוד מהווים פעולות אשר נועדו למטרות חיסכון ויצירת ביטחון כלכלי לבני המשפחה.

עושים סדר בכלכלת המשפחה עם המומחים של המרכז הישראלי לחיסכון

כל אחת מהטעויות המופיעות לעיל קשורה לחוסר תכנון ובקרה אחר ההוצאות השוטפות והמשתנות של משק הבית.

באתר בו אתם גולשים כעת תוכלו למצוא מגוון רחב של מדריכים, טיפים ועצות אשר נועדו לאפשר לכם לתכנן באופן יעיל את כלכלת הבית. כנסו עכשיו לכל אחד ואחד מדפי האינטרנט הקיימים באתר בתחום כלכלת המשפחה, וגם אתם תוכלו למצוא את הדרכים הייחודיות לכם בכל הנוגע לבניית תכנית לניהול נכון של כלכלת הבית ויצירת איזון בין סעיפי ההוצאות לבין סעיפי ההכנסות שלכם.

העבודה בנושא אומנם מאתגרת אך היא מאפשרת לכם ליהנות מתוצאות כלכליות מטיבות לטווח הקצר, הבינוני והארוך כאחד.

 

השאר/י פרטים לקבלת הצעה לחינוך פיננסי

השאר/י פרטים ונציגנו יחזור אליך בהקדם