חיסכון לילדים – איך עושים את זה נכון?

פורסם:

במציאות של היום, חייו של אדם מלווים בהוצאות פיננסיות אדירות עוד מהיום הראשון לחייו. על פי מחקרים שנערכו בשנים האחרונות עולה כי עלות גידול של ילד מהיום בו נולד ועד להגיעו לגיל שלוש היא לערך 100,000 ₪. בזמן שיגיע ליום הגיוס העלות תוכל להגיע לכ-500,000 ₪.
משפחות צעירות אשר מנסות לאזן את יוקר המחיה עם הרצון להרחיב את המשפחה עלולות לצבור חובות ובמקרים מסוימים אף למנוע מעצמם את הגשמת חלום המשפחה הרחבה. במצב כזה, כיצד ניתן להימנע מחובות ועדיין להצליח לחסוך?

הצבת מטרה לחיסכון – הדבר הכי חשוב

רבים שואלים ממה לחסוך ואיך? שאלות חשובות וכואבות, במיוחד כשהמחירים עולים והמחייה מתייקרת, אך השאלה הבסיסית (והלא פחות חשובה) היא לשם מה לנו לחסוך בכלל? הצבת מטרה ראויה לנגד עיננו תעזור לנו להימנע מפיתויים ולהגיע לתוצאות הרצויות. ללא מטרה ראויה וברורה, מה הטעם בכלל בחיסכון?

במהלך היום אנו נחשפים לשלל פיתויים וריגושים קטנים שאותם אנו רוצים לכבוש: חופשה, בגד חדש, ארוחה במסעדה וכו'. אם לא נציב לעצמנו מטרות, כיצד יום אחד נקנה דירה ונרחיב את המשפחה? הצבת מטרה לנגד עיננו יכולה לעזור לנו להתעלם מפיתויים מיותרים ולממש את החלום שלנו.

חיסכון לילדים – מתי מתחילים וכיצד מתכננים?

נחזור למחקרים, אם עלות גידול ילד עד גיל שלוש היא 100,000 ₪ האם אפשר לחסוך לזה? התשובה היא כן בהחלט! חיסכון לילדים איננו רק חיסכון לדירה או להשכלה גבוהה, חיסכון לילדים יכול להתחיל עוד ביום שהחלטנו לבנות משפחה. לחסוך אפשר תמיד, אבל תכנון נכון מבעוד מועד יביא אותנו לתוצאות הרצויות במהירות וימזער הפתעות בדרך. איך מתכננים חיסכון? לכל מטרה יש את התוכנית המתאימה לה, לכן מומלץ להיוועץ עם מומחים בתחום.

בואו לקבל הצעה מאיתנו - ללא עלות וללא התחייבות!

חיסכון בשלושה רבדים

חיסכון בשלושה רבדים נותן מענה לצורך בסכום כסף לתקופה ידועה מראש ומתכונן ברמה שנתית, בהפקדה לחיסכון ברמה חודשית. כדי להסביר את השיטה, נחזור לנושא עלות גידול ילד.

נניח שיש לפנינו שנה עד להיוולד הילד (בהנחה שאפשר לתכנן) אנחנו צריכים להיות מוכנים לקראת הוצאה שנתית של 33,000 ₪ במשך שלושת השנים הקרובות, כדי שנהיה מוכנים יש צורך להתחיל לחסוך מיד סכום של:

  • 2,750 ₪ כל חודש לקראת השנה הראשונה – במשך 12 חודשים.
  • 1375  כל חודש לקראת השנה השנייה – במשך 24 חודשים.
  • 916 ₪ כל חודש לקראת השנה השלישית – במשך 36 חודשים.

בסך הכל 5,041 ₪ כל חודש בשנה הראשונה לחיסכון, בשנה השנייה 2,291 ₪ ובשנה השלישית נשארנו עם 916 ₪ בלבד, ככה נוכל להציב כל שנה 33,000 ₪ לתמיכה מלאה בגידול הילד מבלי להפריע להתנהלות הפיננסית השוטפת של המשפחה.
התוכנית יכולה להתאים לכל מטרה ונכון יהיה להתחיל כמה שיותר מוקדם כדי לא ליצור מצב של חוסר יכולת לחסוך סכום כזה בזמן קצר. ככול שנקדים את התחלת תוכנית החיסכון נקל על גובה ההפקדה ונזכה להקלה משמעותית בתכנון תוכנית החיסכון. הדרך די קשה ומסורבלת במיוחד בהתחלה. אך אפשר לפשט, לייעל ולקצר את תקופת החיסכון, כיצד עושים את זה?

חיסכון לילדים - ילד מחזיק קופת חיסכון ואחוריו בועות של דמיון של דברים שהוא רוצה להגשים בסוף החיסכון

לקבלת הצעה משתלמת במיוחד לחיסכון לילדים – לחצו כאן >>

ריבית – איך זה עוזר?

לרבים המילה ריבית היא גסה – ככה זה שגובים ממך רבית בבנק – אך כשזה מגיע לך לכיס, התמונה היא הפוכה. ריבית יכולה לקצר את הזמן הדרוש להגשמת יעד החיסכון או להקל בגובה ההפקדה לחיסכון. ריבית שמתקבלת יכולה להגן עלינו מכוח האינפלציה. בנוסף, העיקרון החשוב ביותר בעבודה עם ריבית הוא עיקרון ריבית דריבית שאותו אנו מזכירים רבות, עיקרון זה עוזר לנו בעבודה עם חיסכון לטווח ארוך ויכול להוריד את גובה החיסכון.

תוכניות חיסכון לילדים בונים עם מומחים

בכל מקום מציעים לנו לחסוך, בבנק, בדואר ואפילו בסופרמרקט (בשיתוף הבנק) אך ישנו הבדל מהותי בתוצאות אם החיסכון מתוכנן ומבוקר על ידי מומחה. ההבדל בין חיסכון בבנק לחיסכון מתוכנן עם מומחים הוא חשוב, לא כל נציג מכירות הוא מומחה לחיסכון, גם אם הוא עובד בבנק או לבוש יפה. את החיסכון יש לתכנן בצורה חכמה ונכונה, ולזה יש מומחים, צוות המרכז הישראלי לחיסכון בעל ניסיון מוכח יתכנן עבורכם את התוכנית הטובה ביותר להגשמת מטרותיכם. השאירו פרטים ונציגנו ישמחו ללוות אתכם להשגת חלומכם.

השאר/י פרטים לקבלת הצעה לחיסכון לילדים

השאר/י פרטים ונציגנו יחזור אליך בהקדם